Moja sesja ciążowa w plenerze

Witam wszystkich po długiej nieobecności na blogu. Jak zapewne zauważyliście , wracam do Was w zupełnie nowym stanie - jestem w ciąży 😊 Korzystając z ostatnich ciepłych , jesiennych dni, postanowiliśmy z mężem uwiecznić ten radosny okres i zrobić pamiątkę w postaci ciążowej sesji fotograficznej. Oboje uważamy, że zdjęcia to najlepsza pamiątka z tak wyjątkowych chwil w życiu rodzica. Na miejsce sesji wybraliśmy plener, a dokładnie pobliski park, w którym za tło posłużyła nam piękna, jesienna sceneria, której szczególnego uroku dodały kolorowe liście. Dzięki temu szczęściu, że mój mąż jest miłośnikiem fotografii, atmosfera była luźna, ja czułam się swobodnie, a zdjęcia, jak zaraz się sami przekonacie, wyszły bardzo klimatyczne.
Jako, że jestem w 6 miesiącu ciąży i widać już wyraźnie zaokrąglony brzuszek, zdecydowałam się właśnie teraz na sesję brzuszkową, zdając sobie sprawę, że za chwilę pogoda może się popsuć, zrobi się zimno i deszczowo, a ja w kolejnych miesiącach mogę już nie czuć …

Czym są afirmacje

Dziś wyjątkowo zamiast Ulubieńców Miesiąca  przygotowałam dla Was coś zupełnie innego!
Ostatnio, zaczytując się w książkach Agnieszki Maciąg (,,Pełnia życia  i ,,Smak szcześcia), trafiłam przypadkiem na karty afirmacyjne autorki. Jest to zbiór 61 kart z afirmacjami, zapakowanych w piękne magnetyczne pudełko, które możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.
Chciałabym zacząć od tego, czym w ogóle są afirmacje i jak mogą pozytywnie wpłynąć na zmianę naszego sposobu myślenia, samopoczucia, a nawet sposobu życia. 
Afirmacje to nic innego jak pozytywne myśli, stwierdzenia, które pomagają nam uwierzyć we własne siły i ,,podbudowują  nas w trudnych chwilach. Sama Agnieszka Maciąg nazywa je słowami dla duszy. 
Przyznam się Wam szczerze, że ostatnio dużo pracuję ze swoimi myślami, i staram się przeprogramować te negatywne w pozytywne. Nie jest to wcale takie proste, jakby się mogło wydawać. Nasz umysł, podświadomie często przyzwyczajony do negatywnego myślenia, jest często bardzo oporny na tego typu eksperymenty, a nasze ego uparcie się przed nimi broni. 
Praca z afirmacjami wymaga systematyki i dyscypliny. Nie łatwo bowiem na każdym kroku kontrolować swoje myśli i zamieniać te złe w dobre. Muszę się Wam jednak pochwalić, że coraz lepiej mi idzie i już widzę pierwsze efekty! Witając każdy dzień pozytywnym stwierdzeniem, czyli właśnie afirmacją, dostarczam mojej duszy dobrej energii i nastrajam się pozytywnie na resztę dnia.
Zmieniając nasze myśli, zmieniamy również rzeczywistość wokół nas. Myśl jest bowiem twórcą, to z niej rodzą się emocje, nasze działania, jest punktem wyjściowym wszystkiego, co dzieje się w naszym życiu. 
By trening z afirmacjami okazał się jeszcze bardziej skuteczny, warto sięgnąć również po takie techniki, jak joga czy medytacja. Ja najbardziej lubię medytować na spacerze, podczas przerwy w pracy. Taka medytacja, połączona z afirmacjami, pomaga mi pozytywnie nastawić się na resztę dnia 😉.
 Chciałabym przy okazji zaznaczyć, że wiele kobiet bardzo krytycznie siebie ocenia. Powtarzając codzienne zdania typu jestem brzydka, nic mi się nie udaje, jestem do niczego nieświadomie sprawiają, że te negatywne myśli przekładają się na ich działanie i stan psychiczny. Warto zaakceptować siebie, odnaleźć w sobie piękno i uwierzyć w swoją moc (o akceptacji więcej piszę tutaj). Gdy zaczniemy o sobie myśleć dobrze, przełoży się to także na troskę o siebie, swoje zdrowie i sposób życia. 
 Po karty afirmacyjne warto sięgać w trudnych momentach, chwilach przygnębienia czy zwątpienia. Ale nie tylko! Ja trzymam swoje na szafce nocnej i sięgam po nie przed snem. Zbiór kart możemy zabrać ze sobą na spacer, w podróż, możemy je czytać w autobusie w drodze do pracy czy zaraz po przebudzeniu. Każdego dnia możemy wylosować jedną lub kilka kart, przeczytać je w spokoju i zastanowić się nad ich przesłaniem. Możemy na głos powtórzyć daną myśl, by jeszcze bardziej się w niej utwierdzić.
Jeśli chcecie, możecie stworzyć również sami taki zestaw kart! Napisać na nich pozytywne stwierdzenia, które są dla Was ważne. Mogą brzmieć one np tak:
Kocham siebie i dbam o siebie najlepiej, jak potrafię.
Jestem wdzięczna za dzisiejszy dzień.
Wszechświat wspiera mnie i moje marzenia.
Na początku nasz umysł może stawiać opór, słysząć takie myśli, jednak pamiętajcie, przy odrobinie wysiłku i samodyscypliny, jesteśmy w stanie wytrenować go tak, by nam służył, w końcu to my mamy nad nim władzę i kontrolę. Nie pozwólmy, by było odwrotnie!
 A jak Wy radzicie sobie z negatywnymi myślami? Macie jakieś sprawdzone sposoby? Jeśli tak, to podzielcie się nimi w komentarzu!

Komentarze