Metamorfoza Eweliny - swobodna elegancja

Hej wszystkim! Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą zapewne, że od jakiegoś czasu zajmuję się stylizacją i organizuję tzn lekcje stylu (na czym one dokładnie polegają, dowiecie się tutaj). W ten sposób chcę pomóc kobietom odnaleźć swój styl i pokazać, jak podkreślić atuty urody oraz zatuszować drobne mankamenty figury.😊  Dziś przedstawiam Wam Ewelinę, która zgłosiła się do mnie najpierw na lekcję stylu, a potem zgodziła się poddać małej metamorfozie, szukając akurat ciekawego outfitu na komunię.    Ewelina na co dzień preferuje raczej sportowy styl, rzadko się maluje, a włosy najczęściej spina w kucyk. Podczas pierwszego spotkania określiłam typ urody Eweliny, dobierając jej paletę kolorystyczną, którą podkreśli jej naturalne piękno oraz omówiłam sylwetkę mojej klientki, skupiając się na wydobyciu atutów figury, a także pokazałam, jak sprytnie ukryć niedoskonałości za pomocą odpowiedniego ubioru.
Na kolejnym spotkaniu zaproponowałam Ewelinie przygotowaną przeze mnie stylizację, której …

Lustro do makijażu z oświetleniem - kaprys czy konieczność?

Jak wykonać perfekcyjny makijaż? Potrzebne są tu oczywiście umiejętności i  kosmetyki. Podstawa udanego makijażu to jednak przede wszystkim odpowiednie oświetlenie. Przy złym świetle kolory są przekłamane, a makijaż może wyjść za mocny lub wręcz przeciwnie - za jasny. Oczywiście najlepsze jest światło dzienne, zastane, jednak jesienią i zimą czy w pochmurne dni najczęściej trzeba skorzystać ze sztucznego doświetlenia. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór lustra do makijażu.
Sama jeszcze do niedawna malowałam się ,,na oślep”, automatycznie, przy małym lusterku, do którego musiałam się ciągle schylać. Malując się rano, zimą lub w pochmurne dni, niewiele widziałam i brakowało mi odpowiedniego światła. Dziwiłam  się, że makijaż, który wykonałam w mieszkaniu, po wyjściu z domu wyglądał zupełnie inaczej! Zauważałam smugi po źle roztartym podkładzie czy nieprawidłowo rozprowadzone cienie na powiekach.
To wszystko skłoniło mnie do zakupu lustra. Nie chodziło mi o profesjonalne lusterko, z których korzystają wizażystki, lecz o lustro z oświetleniem, które ułatwi mi codzienne wykonywanie makijażu. Początkowo zastanawiałam się nad kupnem toaletki, jednak potrzebowałabym wygospodarować na nią dodatkowe miejsce w mieszkaniu. Poza tym chciałam, by wymarzone lustro pasowało do stylu mieszkania, czyli miało w moim wypadku minimalistyczny charakter. Ponieważ najczęściej maluję się przy stole, zależało mi na tym, by lustro można było swobodnie przenosić. 
Wybór padł na stołowe lustro z aluminiowym, srebrnym obramowaniem. Taki rozmiar lustra ułatwia mi znacznie pracę, gdyż nie muszę się schylać. Rama z żarówkami LED sprawia, że światło dociera ze wszystkich stron. Lustro można dowolnie obracać, co daje możliwość regulacji kąta pochylenia. Włącza się je za pomocą sensora dotykowego, który pozwala też na wybór koloru (zimne, ciepłe) oraz natężenia światła. Co istotne, lustro nie oślepia i  równomiernie rozprowadza światło. 
Wybrany przeze mnie model ma stabilną podstawę, jest praktyczny, wygodny, o atrakcyjnym wyglądzie. Oświetlenie pozwala mi zauważyć wszelkie niedoskonałości skóry, oraz wykonać dokładny make-up krok po kroku. W końcu malowanie stało się dla mnie przyjemnością!  
 Jeśli podoba Wam się ten post, zapraszam również do polubienia mojego fanpage na Facebooku, dzięki czemu będziecie na bieżąco informowani o kolejnych postach 😉

Komentarze

  1. Zgadzam się. Miałam raz taką wpadkę, że dopiero w pracy przy dobrym świetle zobaczyłam jak niestarannie miałam nałożony podkład 😲 od tego momentu bardzo na to uważam 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda, światło potrafi być bezwzględne, jeśli chodzi o tego typu rzeczy. Warto podczas porannego malowania się podejść do okna, bo sztuczne oświetlenie potrafi nieźle oszukać!

      Usuń

Prześlij komentarz