Metamorfoza Eweliny - swobodna elegancja

Hej wszystkim! Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą zapewne, że od jakiegoś czasu zajmuję się stylizacją i organizuję tzn lekcje stylu (na czym one dokładnie polegają, dowiecie się tutaj). W ten sposób chcę pomóc kobietom odnaleźć swój styl i pokazać, jak podkreślić atuty urody oraz zatuszować drobne mankamenty figury.😊  Dziś przedstawiam Wam Ewelinę, która zgłosiła się do mnie najpierw na lekcję stylu, a potem zgodziła się poddać małej metamorfozie, szukając akurat ciekawego outfitu na komunię.    Ewelina na co dzień preferuje raczej sportowy styl, rzadko się maluje, a włosy najczęściej spina w kucyk. Podczas pierwszego spotkania określiłam typ urody Eweliny, dobierając jej paletę kolorystyczną, którą podkreśli jej naturalne piękno oraz omówiłam sylwetkę mojej klientki, skupiając się na wydobyciu atutów figury, a także pokazałam, jak sprytnie ukryć niedoskonałości za pomocą odpowiedniego ubioru.
Na kolejnym spotkaniu zaproponowałam Ewelinie przygotowaną przeze mnie stylizację, której …

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny element w kobiecej torebce podczas słonecznych dni. W sklepach aż roi się od różnorodnych modeli, co wcale nie ułatwia wyboru.
Odpowiednio dobrane okulary potrafią nie tylko podkreślić nasz styl, ale też dodać pewności siebie. Ukryją zmęczone oczy, a przede wszystkim ochronią przed promieniowaniem słonecznym, gdyż skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej troski. 
Dziś podpowiem Wam, jak wybrać odpowiednie okulary i na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.
 1. Okulary podkreślają nasz styl i atuty. Zastanów się więc, jakie są Twoje upodobania. Chcesz być za wszelką cenę na topie, czy może wybierasz klasykę? Okulary właściwie dobrane podkreślą Twoje rysy twarzy i zalety urody.  
Dobierz oprawki w zależności od tego, jaki styl preferujesz. Jeśli chcesz się rzucać w oczy, możesz wybrać oprawki w drapieżne cętki lub kwiaty, a jeśli zależy Ci na naturalności - wybierz jednokolorowe, zgaszone kolory, np. brązy. Chcesz rozjaśnić twarz? - wybierz biel. 
Najbardziej bezpieczny kolor oprawek to czerń - okulary o takich oprawkach pasują praktycznie każdemu.

2. Dopasuj okulary do kształtu twarzy. Spróbuj określić, jaką masz twarz - owalną, okrągłą, w kształcie serca, z może kwadratową? Rządzi tu zasada przeciwieństwa. Do okrągłej twarzy najczęściej pasują kwadratowe i prostokątne oprawki, do kwadratowej - zaokrąglone. Masz twarz w kształcie serca?  Doskonale sprawdzą się tu owalne oprawki, zarówno grube, jak i te cienkie. Twarz owalna natomiast to ideał - pasuje do niej niemalże każdy rodzaj okularów.

3. Kolor szkiełek może zarówno przyciemnić, jak i rozjaśnić optycznie twarz. Jeśli chcesz się wyróżniać, wybierz coś bardziej wyrazistego, jeśli natomiast zależy Ci na subtelnym podkreśleniu urody, postaw na naturalne, cieliste odcienie. Jeśli chcesz podkreślić kolor oczu - wybierz okulary w podobnym odcieniu. 

4. Jeśli nie jesteś pewna, czy okulary do Ciebie pasują, poproś kogoś o opinię lub wybierz się do salonu optycznego, gdzie uzyskasz fachową poradę.

5. Oczy powinny znajdować się pośrodku każdego szkiełka. Górna część oprawek ma być na równi z brwiami. Brwi nie powinny wystawać poza górną krawędź, ani znajdować się poniżej jej. 

6. Zadbaj o jakość. Lepiej kupić jedną, ewentualnie dwie pary droższych okularów z wysokim filtrem, niż  kilka tańszych bubli.

7.  Pomyśl o etui na okulary. Dzięki niemu posłużą Ci na dłużej i nie zagubią się w torebce.

A jakie są Wasze ulubione modele? Ile par okularów macie? Kupujecie raczej tańsze czy droższe?
Jeśli post się Wam podobał, koniecznie udostępnijcie go dalej! 
 Zapraszam również do polubienia mojego fanpage na Facebooku, dzięki czemu będziecie na bieżąco informowani o kolejnych postach 😉

Komentarze