Wyznania zakupoholiczki

Jako mała dziewczynka uwielbiałam stroić się w ciuchy mamy, podkradać jej kosmetyki i szpilki. Mama zresztą do dziś jest dla mnie ikoną stylu, zawsze elegancko ubrana, świetnie uczesana, z pomalowanymi paznokciami. O ile jako dziecko nienawidziłam towarzyszenia jej w lumpeksowych polowaniach (przerażał mnie nieestetyczny wygląd i odrażający zapach używanych tam detergentów do czyszczenia odzieży), o tyle studiując w Łodzi  buszowanie po second handach stało się dla mnie sposobem na spędzanie wolnego czasu. Wolałam to niż studenckie imprezy i spotkania z koleżankami.  Ponieważ za kieszonkowe nie mogłam sobie na zbyt wiele pozwolić, założyłam konto na portalu, na którym kupowałam, sprzedawałam i wymieniałam się ubraniami z innymi użytkownikami. Żeby kupić ciucha, musiałam najpierw jakiegoś sprzedać, nowo nabyta rzecz szybko mi się nudziła i szła znowu na sprzedaż, w ten sposób zamykając błędne koło.
Po studiach miałam plan otwarcia własnego second handu, pożyczyłam pieniądze od…

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny element w kobiecej torebce podczas słonecznych dni. W sklepach aż roi się od różnorodnych modeli, co wcale nie ułatwia wyboru.
Odpowiednio dobrane okulary potrafią nie tylko podkreślić nasz styl, ale też dodać pewności siebie. Ukryją zmęczone oczy, a przede wszystkim ochronią przed promieniowaniem słonecznym, gdyż skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej troski. 
Dziś podpowiem Wam, jak wybrać odpowiednie okulary i na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.
 1. Okulary podkreślają nasz styl i atuty. Zastanów się więc, jakie są Twoje upodobania. Chcesz być za wszelką cenę na topie, czy może wybierasz klasykę? Okulary właściwie dobrane podkreślą Twoje rysy twarzy i zalety urody.  
Dobierz oprawki w zależności od tego, jaki styl preferujesz. Jeśli chcesz się rzucać w oczy, możesz wybrać oprawki w drapieżne cętki lub kwiaty, a jeśli zależy Ci na naturalności - wybierz jednokolorowe, zgaszone kolory, np. brązy. Chcesz rozjaśnić twarz? - wybierz biel. 
Najbardziej bezpieczny kolor oprawek to czerń - okulary o takich oprawkach pasują praktycznie każdemu.

2. Dopasuj okulary do kształtu twarzy. Spróbuj określić, jaką masz twarz - owalną, okrągłą, w kształcie serca, z może kwadratową? Rządzi tu zasada przeciwieństwa. Do okrągłej twarzy najczęściej pasują kwadratowe i prostokątne oprawki, do kwadratowej - zaokrąglone. Masz twarz w kształcie serca?  Doskonale sprawdzą się tu owalne oprawki, zarówno grube, jak i te cienkie. Twarz owalna natomiast to ideał - pasuje do niej niemalże każdy rodzaj okularów.

3. Kolor szkiełek może zarówno przyciemnić, jak i rozjaśnić optycznie twarz. Jeśli chcesz się wyróżniać, wybierz coś bardziej wyrazistego, jeśli natomiast zależy Ci na subtelnym podkreśleniu urody, postaw na naturalne, cieliste odcienie. Jeśli chcesz podkreślić kolor oczu - wybierz okulary w podobnym odcieniu. 

4. Jeśli nie jesteś pewna, czy okulary do Ciebie pasują, poproś kogoś o opinię lub wybierz się do salonu optycznego, gdzie uzyskasz fachową poradę.

5. Oczy powinny znajdować się pośrodku każdego szkiełka. Górna część oprawek ma być na równi z brwiami. Brwi nie powinny wystawać poza górną krawędź, ani znajdować się poniżej jej. 

6. Zadbaj o jakość. Lepiej kupić jedną, ewentualnie dwie pary droższych okularów z wysokim filtrem, niż  kilka tańszych bubli.

7.  Pomyśl o etui na okulary. Dzięki niemu posłużą Ci na dłużej i nie zagubią się w torebce.

A jakie są Wasze ulubione modele? Ile par okularów macie? Kupujecie raczej tańsze czy droższe?
Jeśli post się Wam podobał, koniecznie udostępnijcie go dalej!

Komentarze