Metamorfoza Eweliny - swobodna elegancja

Hej wszystkim! Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą zapewne, że od jakiegoś czasu zajmuję się stylizacją i organizuję tzn lekcje stylu (na czym one dokładnie polegają, dowiecie się tutaj). W ten sposób chcę pomóc kobietom odnaleźć swój styl i pokazać, jak podkreślić atuty urody oraz zatuszować drobne mankamenty figury.😊  Dziś przedstawiam Wam Ewelinę, która zgłosiła się do mnie najpierw na lekcję stylu, a potem zgodziła się poddać małej metamorfozie, szukając akurat ciekawego outfitu na komunię.    Ewelina na co dzień preferuje raczej sportowy styl, rzadko się maluje, a włosy najczęściej spina w kucyk. Podczas pierwszego spotkania określiłam typ urody Eweliny, dobierając jej paletę kolorystyczną, którą podkreśli jej naturalne piękno oraz omówiłam sylwetkę mojej klientki, skupiając się na wydobyciu atutów figury, a także pokazałam, jak sprytnie ukryć niedoskonałości za pomocą odpowiedniego ubioru.
Na kolejnym spotkaniu zaproponowałam Ewelinie przygotowaną przeze mnie stylizację, której …

Jak radzić sobie z toksycznymi ludźmi

Na pewno każdy z Was ma w swoim otoczeniu człowieka, który uprzykrza Wam życie, jest wiecznie niezadowolony, w towarzystwie którego czujecie się po prostu źle, kto wprowadza zły nastrój. Osoba taka potrafi zatruć nam życie, wywołuje w nas same negatywne uczucia i gasi naszą radość.
,,Toksyczni ludzie ” Lillian Glass to książka o takich właśnie ludziach. Przedstawia ona zarówno typy toksycznych ludzi, jak i metody postępowania z nimi, by nie stać się ich ofiarami. 
Przyczyn toksycznego postępowania jest wiele. Może to być zarówno zazdrość, zawiść czy chęć popisania się przed innymi. Głupie żarty, nieszczere komplementy, ironia, szydzenie oraz poniżanie to zachowania, które niszczą naszą psychikę i na długo pozostają w naszej pamięci. 
Ważne, by mieć świadomość, że takie osoby istnieją, i umieć odpowiednio reagować na ich zachowanie.  Jeśli czujemy, że w naszym otoczeniu jest taka osoba, najlepiej traktować ją z typudystansem i unikać.
Często to my sami jesteśmy toksyczni dla innych i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Czujemy się gorsi, przegrani, jesteśmy źli, że komuś powodzi się lepiej, nie potrafimy życzyć innym dobrze i cieszyć się ich szczęściem. Warto zwrócić na to uwagę i spróbować to zmienić! 
Poniżej przedstawiam Wam zaledwie kilka typów toksycznych ludzi, które w zabawny sposób opisuje Lillian Glass:
Żyleta - ,, Nie żałują swym przyjaciołom niczego, a zwłaszcza krytyki. ― Walec drogowy nie miażdży tak skutecznie jak oni. ― Są ,,ostrzem” towarzystwa. ― Językiem mogliby przystrzyc żywopłot.

Katarynka - ,,Szczękościsk wyszedłby jej na dobre. (...) ― Wywołuje chroniczne podrażnienie uszu. ― Jeżeli zdarza ci się nie odezwać do niej przez kilka tygodni, to tylko dlatego, że nie jesteś w stanie jej przerwać. ― Jej dar wymowy nie zna granic. ― Potrzebuje dwóch godzin, by powiedzieć, że jest osobą małomówną.

Drzemiący Wulkan -  ,,Od lat nie zwraca na nią uwagi, ale zastrzeliłby każdego, kto spojrzy w jej stronę. ― Udaje, że zakopuje topór wojenny, gdy naprawdę odgrzebuje stare brudy.  ―Z pewnością zostawi chwiejne ślady na piasku czasu.

Plotkarz - ,,W puszczaniu pary z ust nie ma sobie równych. ― Zbiera więcej brudu za pomocą telefonu niż odkurzacza. ― Jest niezawodnym przekaźnikiem informacji.

Bezwzględny Tyran - ,,Gdy chce poznać twoje zdanie, po prostu ci je ... przedstawia.  ― Jest wyniosły jak wieża gotycka. ― Przypomina krokodyla: ilekroć otwiera usta, lepiej przygotuj się na pożarcie. ― Wyostrzywszy zęby, ostrzy swój język.

Żartowniś - ,,Jego dowcipy wywołują zwykle żywiołowy wybuch ciszy. (...) ― Ma w repertuarze trzy dowcipy: znany, stary i powtarzany.

Przypadek psychiczny - ,,Nie możesz powiedzieć mu, że jest szalony: pomyśli, żeś wariat. 
―Nic dziwnego, że zachowuje się nieobliczalnie: brak mu piątej klepki. ― Jego mózg wymaga przeglądu.

Wtrącalski - ,,Specjalista od chirurgii plastycznej jest w stanie zrobić z jego nosem wszystko, poza jednym: utrzymaniem tego organu z dala od cudzych spraw. ― Jego sprawą jest wszystko, co nie jest jego sprawą. ― Aby przedstawić go jak należy, trzeba by wtrącić to i owo.

Narcyz - ,,Ceni ludzi, którzy mówią to, co myślą, dopóki myślą tak amo jak on.  ― Chce w życiu tylko jednego: siebie.  ―Spoglądając w lustro, zawsze składa głęboki ukłon.

Maniak Kontroli -  ,,Nazywają go szoferem: mówi każdemu, dokąd ma się zabrać. ―Ożenił się ze swoją sekretarką, sądząc, że nadal będzie mógł jej dyktować.  ―Wierzy w prawo i porządek, jeżeli to on ustanawia prawa i zaprowadza porządek.

Autorka książki przedstawia również techniki postępowania z toksycznymi ludźmi. Oto kilka z tych metod:

1. Rozładowanie napięcia - poprzez kontrolowany oddech pomaga w relacjach z ludźmi denerwującymi, uspokaja, powstrzymuje niechciane słowa.

2. Humor - dowcipna riposta poprawi nam nastrój oraz rozładuje napięcie.

3. Zwierciadlane odbicie -  naśladując zachowanie toksycznego człowieka uświadamiamy mu, jak odbierają go inni.

4.  Bezpośrednia konfrontacja - powiedzmy stanowczo toksycznej osobie, co myślimy o jej irytującym zachowaniu; damy jej tym samym do zrozumienia, że rozszyfrowaliśmy jej zachowanie i nie damy się gierkom. 

5. Spokojne pytania - zaserwowanie osobie, która nas denerwuje, serii pytań typu czemu myśli tak, a nie inaczej, uświadomi jej, że jej osądy i słowa są mylne. 

6. Miłość i życzliwość - chociaż trudno przeobrazić złość w pozytywne uczucie i zrozumienie, pomyśl o tym, co kieruje zachowaniem tego człowieka i spójrz na niego jak na ofiarę samego siebie. 

7. Odcięcie - jeśli nie możemy znieść zachowania toksycznej osoby, zerwijmy z nią kontakt lub przynajmniej sprawmy, by stała się dla nas obojętna i unikajmy jej.

Nigdy, chociaż nie wiem jak byśmy się starali, nie sprawimy, że wszyscy będą dla nas mili i będą nas lubić. Warto się z tym pogodzić i zaakceptować ten fakt. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie będzie życzył nam dobrze i będzie wpływał negatywnie na nasze samopoczucie. Nie pozwólmy więc stać się ofiarami takich osób i nie dajmy im się zniszczyć! Jak powtarza Lillian Glass, wiedza to potęga! Jeśli uświadomimy sobie, z jakim typem człowieka mamy do czynienia, o wiele łatwiej będzie nam zastosować odpowiednie metody obrony i stawić mu czoła. 

Podzielcie się proszę Waszymi spostrzeżeniami na temat toksycznych ludzi w komentarzu!  
 Zapraszam również do polubienia mojego fanpage na Facebooku, dzięki czemu będziecie na bieżąco informowani o kolejnych postach 😉
 zdjęcie: pixabay.com

Komentarze