Metamorfoza Eweliny - swobodna elegancja

Hej wszystkim! Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą zapewne, że od jakiegoś czasu zajmuję się stylizacją i organizuję tzn lekcje stylu (na czym one dokładnie polegają, dowiecie się tutaj). W ten sposób chcę pomóc kobietom odnaleźć swój styl i pokazać, jak podkreślić atuty urody oraz zatuszować drobne mankamenty figury.😊  Dziś przedstawiam Wam Ewelinę, która zgłosiła się do mnie najpierw na lekcję stylu, a potem zgodziła się poddać małej metamorfozie, szukając akurat ciekawego outfitu na komunię.    Ewelina na co dzień preferuje raczej sportowy styl, rzadko się maluje, a włosy najczęściej spina w kucyk. Podczas pierwszego spotkania określiłam typ urody Eweliny, dobierając jej paletę kolorystyczną, którą podkreśli jej naturalne piękno oraz omówiłam sylwetkę mojej klientki, skupiając się na wydobyciu atutów figury, a także pokazałam, jak sprytnie ukryć niedoskonałości za pomocą odpowiedniego ubioru.
Na kolejnym spotkaniu zaproponowałam Ewelinie przygotowaną przeze mnie stylizację, której …

Poradnik pozytywnego myślenia

Pozytywne myślenie ma nie tylko wpływ na nasze dobre samopoczucie. Udowodniono, że przyczynia się również do zmniejszenia napięcia oraz  ogranicza wystąpienie wiele chorób, w tym depresji.
Uważam, że to, co myślimy tworzy nasze przekonania, wpływa na życiowe decyzje i wybory. Jeśli ciągle myślisz, że jesteś beznadziejny, , nic Ci się nie udaje, ludzie wokół Cię nie lubią, to nic dziwnego, że jesteś wiecznie zestresowany , zły  i szwankuje Ci zdrowie.
To oczywiście prawda, że nie każdy rodzi się optymistą i patrzy na świat przez różowe okulary, ale każdy może nauczyć się kontrolować i zmieniać swoje myśli. Zrezygnuj więc jak najszybciej z negatywnego myślenia, zanim wejdzie Ci ono w nawyk i stanie się dla Ciebie myślowym wzorcem. Pamiętaj, że to Ty jesteś panem swoich myśli. Nie krytykuj się za wszystko, postaraj się zaakceptować siebie, odrzuć urazy i obawy, które powstają w Twojej głowie.
Ciągłe powtarzanie pesymistycznych myśli sprawia, że zaczynasz w nie wierzyć i stają się dla Ciebie swojego rodzaju mantrą. Dlatego tak ważne jest, by być świadomym swoich myśli, starając się je zatrzymać i przeanalizować. Zastanów się więc, o czym teraz myślisz? I jakie uczucia w danej chwili Ci towarzyszą? Jesteś zły, smutny? Wiem, że w codziennym pośpiechu nie lada wyzwaniem jest zatrzymać gonitwę myśli, jednak uwierz, warto! Powiedz negatywnym myślom: ,,Odejdźcie, nie chcę was!” i pożegnaj się z nimi raz na zawsze!

Przedstawiam Wam krótki poradnik, który, mam nadzieję, podpowie Wam, jak się do tego zabrać.

1. Tylko Ty jesteś panem swoich myśli i decydujesz, które z nich wybierasz. Świadomość to podstawowy krok do zmiany! Uświadom sobie, o czym myślisz. Postaraj się zastąpić negatywną myśl optymistyczną, np. zamiast myśleć ,,Ciągle pada, pogoda do bani!”, pomyśl ,,Idealna pogoda na nadrobienie zaległości w czytaniu”, zamiast użalać się nad sobą i powtarzać w kółko ,,Jestem beznadziejna”, powiedz sobie ,,Umiem wspaniale gotować i robić na drutach!”. 

2. Otaczaj się radosnymi, uśmiechniętymi ludźmi i pozwól, by udzielił Ci się ich nastrój. Unikaj natomiast osób, których obecność działa na Ciebie przygnębiająco, którzy ciągle narzekają i użalają się nad swoim życiem. W ten sposób tylko wprowadzają siebie i Ciebie w depresyjny nastrój. 

3. Zaakceptuj siebie, nie obwiniaj się za wszystko, nie wytykaj ciągle błędów. Każdy je popełnia, ale to nie powód, by się całe życie zadręczać! Nie przejmuj się porażkami. Ważne, by umieć się podnieść i iść dalej!

4. Spraw, by pozytywne myślenie weszło Ci w nawyk. Wysil się i ćwicz, nie poddawaj się! Oto proste ćwiczenie, od którego możesz zacząć: wypisz na kartce 10 rzeczy, za które jesteś wdzięczna w  życiu!

5. Powiedz najbliższym Ci osobom o swoim postanowieniu. Gdy zauważą, że wracasz do starego wzorca myślowego, sprowadzą Cię z powrotem na właściwą ścieżkę. Jeśli poinformujesz ich o swoich zamiarach, będziesz mieć większą motywację, bo przecież nie chcesz wypaść w ich oczach jako osoba rzucająca słowa na wiatr, prawda?

Obserwuj więc swoje myśli, staraj się je uchwycić , zatrzymać i zmienić, jeśli są negatywne. Zacznij już teraz! Powodzenia!

Jeśli masz swoje sposoby na pozytywne myślenie, koniecznie podziel się nimi w  komentarzu!
 Zapraszam również do polubienia mojego fanpage na Facebooku, dzięki czemu będziecie na bieżąco informowani o kolejnych postach 😉

zdjęcie: pixabay.com

Komentarze